اشتراک گذاری:

چوب ترمووود

0تومان

تامین کننده :
درباره این محصول

ترمو چوب چیست؟
ترمو چوب محصول فرآیند خشک کردن چوب با حرارت حد اکثر 230 درجه سانتیگراد در مجاورت بخار آب و گردش هوا می باشد .
مغز چوب در این فرآیند به دمایی بین 185 تا 212 درجه سانتیگراد رسیده و در این شرایط حرارتی زنجیره های سلولزی شکسته شده، اسید ها تجزیه و چوب عاری از هر گونه حشرات و میکرو ارگانیزم ها می گردد.
در انتهای این فرآیند صمغ چوب از آن خارج می شود و رطوبت الوارها بین 4 تا 6 درصد ثابت می گردد .انتخاب الوارهای با کیفیت اهمیت بسیار بالایی داشته و عدم تغییر شکل چوب را در دراز مدت تضمین می نماید.

ویژگیهای ترموچوب :
عدم تغییر ابعاد ، ثابت بودن رطوبت چوب ، مقاومت در برابر پوسیدگی ، عدم تاب برداشتن الوارها و یکنواخت شدن رنگ چوب ها همگی مشخصاتی هستند که این فرآیند برای الوارهای تهیه شده به این روش به ارمغان می آورد .
ترموچوب دارای 2 روش استاندارد تولید Thermo-SوThermo-D می باشد:
حرف S به جای کلمه Stability یا پایداری است که گونه های سوزنی برگ این محصولات برای استفاده در اجزای داخل ساختمان،
اتصالات در محیط خشک، مبلمان داخلی، سونا، اجزای درب و پنجره و گونه های پهن برگ برای استفاده در ساخت کف پوش و مبلمان فضای سبز توصیه می گردند.
حرف Dبه جای کلمه Durability یا دوام است که گونه های سوزنی این محصولات برای استفاده در نما و دیوار، درب های بیرونی،
پشت پنجره، سونا، حمام و سرویس بهداشتی، کف پوش و مبلمان فضای سبز و گونه های پهن برگ برای تمام مصارف مشابه نوع S با رنگ تیره تر توصیه می گردند.

فرآیند ترموچوب
مبدع و صاحب امتیاز این فرآیند، مرکز تحقیقات فنی VTTفنلاند می باشد. این فرآیند شامل سه فاز می باشد.
فاز1، افزایش دما: دمای چوب به سرعت با استفاده از گرما وبخار آب به حدود 100 درجه سانتی گراد و سپس به آرامی دمای چوب به 130 درجه سانتی گراد افزایش داده می شود.
در طول فرآیند از بخار آب برای جلوگیری از ترک برداشتن سطح چوب وهمچنین ممانعت فعل و انفعالات شیمیایی درون چوب بهره گیری می شود.
رطوبت داخل چوب در این فاز به حدود صفر می رسد
فاز 2، تغییرات ترمو: در این مرحله دما به حدود 185 تا 215درجه سانتی گراد افزایش می یابد. میزان افزایش بستگی به رده ترمو چوب داشته و زمانی که به دمای مورد نظر رسید حدود 2 الی 3 ساعت در این دما نگه داشته می شود.
فاز 3، خنک کردن: در این مرحله با پاشیدن آب بر روی چوب ها دمای آنها کاهش یافته و این امر تا رسیدن چوب به رطوبت مورد نظر ادامه پیدا می کند.
چوب بعنوان ماده اولیه می تواند تازه و یا خشک شده باشد. اگر فرآیند با چوب سبز آغاز شود، می توان چوب را در یک فاصله زمای بسیار کوتاه خشک نمود.
فرآیند ترمو چوب برای انواع گونه های سوزنی و پهن برگ مناسب بوده و تنها لازم است برای هرگونه خاص تنظیمات مناسب در سیستم اعمال گردد.

تومان
وضعیت: موجود
روش پرداخت را انتخاب نمایید
محصولات مرتبط
چوب گردو
چوب گردو
0تومان
چوب بلوط
چوب بلوط
0تومان
چوب روسی
چوب روسی
0تومان
چوب ساج
چوب ساج
0تومان
چوب چنار
چوب چنار
0تومان
چوب ملچ
چوب ملچ
0تومان
چوب بالسا
چوب بالسا
0تومان
نظرات مشتریان
0%
5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
هنوز دیدگاهی ثبت نشده‌است.شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر دهید.